ПЕРЕД ТИМ ЯК КУПИТИ ПРОТИЗЛОМНІ ДВЕРІ

Очевидно, що людина, яка купує броньовані двері, в першу чергу стурбована проблемою безпеки. Його головне завдання – забезпечити захист приміщення від злому та несанкціонованого проникнення. Всі інші функції бронедвері (тепло- та звукоізоляція, естетика тощо) є необхідними, але вторинними в порівнянні з вирішенням основного питання.

 

На жаль, звичайний покупець найчастіше не знає навіть необхідного мінімуму, який необхідний, щоб придбати такі броньовані двері, які насправді забезпечать йому спокійний сон. Система державної оцінки товарів також може допомогти споживачеві. В результаті покупець просто змушений довіряти тому, що затверджує продавець-консультант. А продавець упереджений за визначенням, адже його головне завдання зовсім не забезпечити покупця якісним товаром, але – продати той товар, який є у нього.

 

Призначення цієї статті – підвищити рівень поінформованості споживачів, допомогти їм зробити грамотний вибір бронедвері, заснований не так на красномовстві продавців (хоч би якими об'єктивними і сумлінними вони були), але в потребах.

 

ІСНУЮЧА СИСТЕМА СЕРТИФІКАЦІЇ

 

Здавалося б, чого простіше – потрібно лише ознайомитися з державною системою сертифікації та випробувань бронедверей на злостійкість. Держава – не продавець комерційної компанії, котрий кровно зацікавлений у продажу дверей. Тут уже все чесно.

 

Так чесно. Тільки є один важливий нюанс: державна система сертифікації та випробувань бронедверей відноситься аж ніяк не до побутових дверей, які використовуються в квартирах.

 

У цьому випадку йдеться про бронедвері банківських сховищ, а це зовсім інша справа.

 

Зламування дверей у квартиру і зламування дверей у банківське сховище це, як кажуть, дві великі різниці. Застосовуються різні методики злому, різноманітні інструменти. Наприклад, для визначення злостійкості дверей банківського сховища відповідно до державної системи сертифікації, такі двері ріжуть болгаркою або автогеном.

 

Жоден розсудливий зломщик і близько не підійде з подібними інструментами до дверей у квартиру. Такі способи злому характеризуються сильним шумом, і якщо в порожньому банківському приміщенні це ще припустимо, то в під'їзді багатоквартирного будинку однозначно приверне увагу з усіма наслідками, що випливають для зломщика. Крім того, різка бронедвері болгаркою або автогеном викликає задимлення та займання. І якщо в банківському сховищі, що має високий клас пожежної безпеки, все обмежиться тільки димом, то в квартирі зовсім інакше (зверніть увагу хоча б на шпалери в передпокої). Тож зломщик, замість тихого проникнення в квартиру для крадіжки майна, ризикує просто влаштувати пожежу та ще й підняти на ноги всіх сусідів.

 

Злостійкість побутової (квартирної) бронедвері полягає зовсім не в здатності її протистояти таким силовим методам злому, як різання автогеном або болгаркою. Тож, на жаль, державний стандарт злостійкості в даному випадку не підходить.

 

Слід зазначити, що ніхто не забороняє встановлювати у квартирі двері важкої зламостійкої конструкції, тобто аналогічні тим, що встановлюються у банківських сховищах. Однак, якщо розглянути такий варіант уважніше, виявиться, що ці двері призведуть не до підвищення, а до значного зниження рівня безпеки.

 

Розглянемо причини такого дивовижного явища уважніше:

 

 • Людина, яка має особливо злостійкі двері, які можуть захистити навіть банківське сховище, найчастіше нехтує іншими заходами безпеки. Він відмовляється від сигналізації, страховки, дверних вічок, систем відеоспостереження тощо. А навіщо все це потрібно, якщо двері такі потужні та міцні? Досвід показує, що ж потрібно. Адже двері можна відчинити не лише за допомогою автогену.

 • Заспокоюючись на тому, що двері не ріжуться і не вибиваються, власник встановлює звичайні замкові системи, такі, як і на стандартні двері. В результаті клас злостійкості дверей відразу знижується до злостійкості замкових систем. А вже розкривати звичайні замки зломщики-професіонали вміють просто віртуозно, швидко та безшумно.

 • При цьому неможливо відчинити двері, коли такого розтину потребує сам власник (швидка допомога, МНС) – спеціальні служби, що розкривають двері в таких випадках, працюють за тією ж методикою, що й випробувачі, тобто за допомогою автогену та болгарки, а проти них двері максимально стійкі.


Так що ми не розглядатимемо особливо зламостійкі двері, а обмежимося побутовими бронедверами, які ідеально підходять для забезпечення безпеки квартири та її мешканців. Розглянемо, як підвищити рівень безпеки саме таких дверей від методів злому та проникнення, що застосовуються до них.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ПОСТАВИТИ ЗАВДАННЯ

 

Ваша мета – забезпечити максимальну безпеку свого житла. Цієї мети можна досягти різними способами, один з яких – встановлення якісної бронедвері.

 

Відзначимо відразу: «якісна» – зовсім не означає «абсолютно злостійка». Таких дверей не буває. Зламати чи обійти можна будь-яку систему захисту. Значить, завдання не в тому, щоб знайти двері, які неможливо зламати, а в іншому.

  

Для того, щоб броньовані двері були дійсно якісними, вони повинні вирішувати кілька завдань:

 

 • Розтин дверей повинен вимагати кваліфікації зломщика, причому чим вище – тим краще двері не повинні розкриватися неспеціалістом;

 • Для відкриття дверей повинні використовуватися досить складні інструменти (чим складніше – краще), бажано не з тих, які можна придбати в найближчому господарському магазині;

 • Розтин дверей повинен займати якнайбільше часу;

 • Розтин дверей має бути якомога гучнішим.

 

  При цьому слід враховувати різні індивідуальні фактори: де і як розташоване приміщення, який ступінь ризику в приверненні уваги зломщика, яка вартість майна, що охороняється і так далі). Наприклад, наявність «непрозорого» тамбуру зі звичайними дерев'яними дверима, підвищує ступінь ризику – зломщик, легко розкривши тамбурні двері, може сховатися за ними і досить довгий час займатися бронедверами. А ось наявність у сусідів собаки (нехай навіть болонки), яка люто гавкає сторонніх, ступінь ризику суттєво знижує – зломщики не люблять шуму, який може привернути чиюсь увагу до їхнього заняття.

   

  Слід пам'ятати, що безпека забезпечується не тільки надійними дверима, але й іншими способами, які було б не зайвим застосовувати: сигналізація, страхування майна, зберігання цінностей у спеціально обладнаних місцях і навіть дружба з сусідами (одна цікава пенсіонерка здатна завдати зломщику набагато більше клопоту, ніж кілька ригельних замків).

   

  РОЗУМНО-ДОСТАЧНИЙ РІВЕНЬ ЗАХИЩЕНОСТІ МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЇ

   

  Захищати двері можна нескінченно, аж до використання важких, практично непідйомних «сейфових» дверей. Але завжди існує розумно-достатній рівень захисту, який зберігаючи комфортність використання дверей забезпечує її надійність. Для цього двері повинні відповідати таким критеріям:

   

  • Товщина металу дверного полотна із зовнішнього боку має бути такою, щоб його було дуже складно розкрити ручним інструментом. Товщина 1,5-2 мм цілком відповідає цим вимогам:

  • Двері повинні бути посилені ребрами жорсткості – це робить практично неможливим відгинання кутів дверей, а також перешкоджає доступу до тієї частини, де розташовані замкові системи. За наявності ребер жорсткості відкрити замки неможливо, навіть якщо вдалося розрізати лист металу;

  • Дуже бажано наявність броненакладок – листів металу, які встановлюються у місцях кріплення замків, дверних петель тощо;

  • Бажано, щоб замки комплектувалися додатковими вертикальними тягами, а за можливості – додатковими ригельними групами (девіаторами). Слід зазначити, що встановлення додаткових вертикальних тяг має бути спочатку передбачено в замковій конструкції, «доробка» конструкції «домашніми» методами лише знижує ступінь захисту;

  • Двері повинні бути укомплектовані так званими «протизнімними штирями» – пасивними ригелями, які при закриванні дверей заходять у петлеву частину дверної коробки. Таким чином двері стає неможливо відчинити навіть при зрізанні петель;

  • Притвор дверей (та частина, яка при закриванні лягає на дверну коробку) має бути досить потужним, щоб зломщик не міг відігнути металевий лист. Оптимально, якщо двері «утоплюються» в коробку;

  • Не повинно бути цілей на закритих дверях між притвором та коробкою;

  • Не слід встановлювати ущільнювачі на двері, якщо полотно виступає над дверною коробкою;

  • Монтаж дверей повинен бути таким, щоб силовий вплив на з'єднання «двері-стіна» стало неможливим, щоб унеможливити варіант деформування рами та відкриття дверей таким чином (саме тому не можна встановлювати двері на монтажну піну);

  • Металева лиштва, що є частиною дверної коробки, повинна встановлюватися в спеціально подовжену «чверть», інакше вони створюють можливість виривання дверей разом з коробкою – якщо стіна або двері мають хоча б найменшу нерівність.

   

  Виконання цих рекомендацій дозволить вам придбати дійсно якісні броньовані двері, які надійно захистять ваше майно та забезпечать спокійний сон.
  Фабрика дверей ВЛАСТ пропонує вам повністю продумані бронедвері, виконані з урахуванням усіх вимог захисту від злому та проникнення.