Китайскі двері


Китайська культура розвивалася тисячоліття, коли в нас князі ще самі землю орали, Китай уже був імперією зі складною бюрократичною структурою. Китайські філософи вивчаються та цитуються до цього дня. Сукня із справжнього китайського шовку – мрія будь-якої жінки. Вази із китайської порцеляни – безпрограшний лот будь-якого аукціону.


Увага, питання! Як країна з такою культурою примудряється виготовляти такі неякісні металеві двері?


Адже якщо кожен не відмовився б поставити у своїй вітальні вазу, скажімо, епохи Мін, то вже від китайських вхідних дверей відмовиться будь-хто, навіть під наркозом. Тож яким чином стає можливою дивовижна статистика: кожні другі вхідні металеві двері, які можна побачити в київських під'їздах, китайські?!


Відповідь проста і дивовижна: все залежить від того, як продавати. Наприклад, якщо чесно повідомити покупцю, що запропонований йому товар – це вхідні двері китайського виробництва, які навіть металевими назвати можна досить умовно (товщина сталевих листів, що використовуються для обшивки дверей, ближче до фольги – 0,2 мм),

зломостійкість її стрімко наближається до нуля, розкрити такі двері можна без будь-яких інструментів, маючи в руках тільки консервний ніж, ну а про замкові системи можна і взагалі не говорити, то, звичайно ж, покупець просто втече.


Але спробуйте підійти з іншого боку. Китайські двері легкі (а як же, з такими сталевими листами!), і навіть маленька дитина не забиться про них. Китайські двері дешеві, і їх може дозволити собі будь-хто, без особливих фінансових проблем. Китайські двері оснащені чудовими світними та/або музичними «примочками» – на заздрість всім іншим дверям. І потім, уважно подивіться, вони навіть оброблені під цінні породи деревини, що зараз дуже модно!


І недосвідчений покупець може клюнути. Тим більше, що продавець, замовчуючи про недоліки китайських дверей, щосили випинає їх достоїнства (дуже сумнівні, треба сказати), та ще й при цьому повторює постійно магічні слова: «двері виробляються з використанням унікальних технологій», «при виробництві дверей застосовуються останні новаторські розробки», «використовуються космічні технології». І ось уже тягнеться з кишені гаманець.


Перед тим, як придбати такі унікальні, неповторні і створені за останнім словом науки і техніки двері, не зайве дізнатися, що закупівельна ціна китайських сталевих дверей – нижча за низьку. Вони продаються оптом. Майже на вагу. А потім продавці, які бажають отримати надприбуток, «розфасовують» їх поштучно і пропонують покупцям.


Напевно, хоч раз у житті ви, як і інші люди, спокусилися і купили дешеву ручку, чайник, праску, годинник. Спокусилися саме низькою ціною запропонованого товару, розмірковуючи приблизно так: «Може, це й не така унікальна технологія, як запевняє продавець, але принаймні коштує дешево, і свою ціну відпрацює річ. А там і викинути не шкода – за такою низькою ціною!». Річ ламалася швидше, ніж ви розраховували, але ви втішали себе тим, що саме цього й слід було очікувати – за такою ціною!


На жаль, щодо китайських дверей втіхи навряд чи спрацюють. Тому що подібні двері нестримно притягують хакерів. Замість спокійного сну та надійності вони забезпечують проблеми на весь свій дверний зріст, а іноді й більше. І якщо дешевий чайник, що зламався, можна практично безболісно викинути, то зламані вхідні двері завдають куди як більше незручностей.


Якщо ви думаєте, що біля китайських дверей хоча б надійні замки, то це глибоке оману. За твердженням продавців, китайські двері оснащуються за останнім словом науки і техніки надійною мультисистемною замковою системою, яку дуже складно розкрити. Більше того, якщо є якісь сумніви, то цю систему легко посилити потужними бронечашками і броненакладками, а для тих, хто особливо сумнівається, встановити додаткову російську замкову систему.


Ось тільки маленька проблема: що толку посилювати замок, якщо двері відчиняються з півупинка? І, до речі, додаткову замкову систему – справді надійну – встановити практично неможливо. Для установки потрібно зварювання, а сталь, яка використовується в китайських дверях, настільки тонка, що зварювання просто прорізає її.


Ще один цікавий нюанс: протипожежність китайських дверей. Будь-який продавець цього товару буде з піною біля рота доводити, що китайські двері абсолютно протипожежні та ще й є перешкодою для поширення полум'я. Мовляв, заповнені вони всередині таким матеріалом, який і екологічний, і негорючий, і взагалі використовується лише у космосі. «Космічний» матеріал є звичайним картоном, який виконує функції наповнювача дверної коробки, «працює» звукопоглиначем та теплоуловлювачем. І при пожежі благополучно спалахує, як і належить картону.


Антивандальна обробка дверей, яка в той же час є стійкою до атмосферних впливів, не боїться перепадів температури, вологості, потрапляння прямих сонячних променів – це перекладний малюнок, покритий лаком. Якщо вандал має як знаряддя щось серйозніше ватного тампона, то цій обробці не встояти. Натомість вона чесно імітує малюнок цінних деревних порід.


Найгірше те, що далеко не всі покупці знають, що набувають китайського щастя. Останнім часом, коли більшість покупців стали набагато менш наївними, ніж раніше, і не бажають купувати нехай і дешеві, але ненадійні та неякісні китайські двері, продавці змінили тактику.


Тепер велика кількість китайських дверей продається під виглядом бронедверей, виготовлених російськими чи українськими виробниками, або навіть європейськими. І ціна на ці двері відповідає європейській якості. Ось тільки під лаком Європи все ті ж старі добрі китайські двері, набиті картоном.


Вибираючи двері, слід дуже уважно ставитись до продавця. Оптимально, якщо продавцем є безпосередньо виробник – у цьому випадку є гарантія, що двері точно не китайські. А можливість ознайомитися з виробництвом дає ще й гарантію якості металевих дверей, що купуються. Також у цьому випадку можна придбати двері, виготовлені за індивідуальним проектом – спеціально для вашого дверного отвору, дизайну інтер'єру, з вибором замкової системи та кількості замків тощо.